Не оминайте наш поріг, беріть скарби нетлінні в руки. Нема прекрасніших доріг, ніж, в цей вселюдський храм науки.

Інноваційні заходи

  Бібліотечна інновація – це оригінальна нестандартна ідея, методика, проект, що виходить за межі існуючих канонів і традиційних форм та відображає новий підхід до змісту й організації бібліотечного обслуговування.
 Інноваційні форми масової роботи з юнацтвом орієнтовані на інтерактивне спілкування бібліотекаря з читачем, сприяють неформальному спілкуванню читачів, змістовному проведенню вільного часу, дають змогу бібліотекарю оперативно відгукуватись на запити користувачів.
  Серед таких форм роботи з юнацтвом дуже популярні заходи у формі гри:
¨ брейн-ринг;
¨ літературний батл;
¨ турнір ерудитів тощо.



 Найефективнішими є заходи, в яких відвідувач бібліотеки стає активним учасником: 
¨ тренінг;
¨ круглий стіл;
¨ конкурс читців ;
¨ фан-паті;
¨ диспут;
¨ майстер-клас тощо.



 Вимогою сьогодення є мультимедійні заходи з використанням новітніх технологій: інтернет-огляди, віртуальні подорожі та виставки, презентації нових книг, конкурси презентацій, створених у програмі PowerPoint, промороликів тощо.


 До інноваційних процесів можна віднести й залучення до роботи спеціалістів інших професій: юристів, психологів, акторів, письменників, а також працівників музеїв, викладачів навчальних закладів, представників громадських організацій .


Інновації торкнулись і такої суто традиційної бібліотечної форми роботи як виставка. Юнацтво краще сприймає виставки, які змушують замислитись над актуальними питаннями сьогодення, а також виставками нестандартними, які викликають непідробний інтерес:
¨ виставки айз-стоппери;
¨ експрес-виставки;
¨ виставки-інсталляції;
¨ озвучені виставки;
¨ виставки бібліотечних поробок
¨ тощо.


 Інноваційними формами роботи  також є різні акції, які проводить бібліотека: бібліотечні читання поезій Тараса Шевченка, “Бібліотека під парасолькою”, конкурс презентацій “Книга, що змінила мій світогляд”, “Інформіна-квест”, анонсування заходів на  сайті бібліотеки та в соціальних мережах.
Всі ці заходи сприяють покращенню   обслуговування користувачів, створення комфортних умов для якісного задоволення читацьких запитів, а також забезпечення розумного балансу між необхідністю інновацій і збереженням цінних бібліотечних традицій.










Немає коментарів:

Дописати коментар